Türkiye’nin ilk ve en büyük emaye kaplı boyler, akümülasyon tankı ve güneş enerji tankı üreticisi ve dağıtıcısıdır. Ankara 1. organize sanayi bölgesi’nde 12.000 m2 kapalı alanda kurulu, entegre fabrikasıyla hizmet vermektedir. Kodsan 100 ün üzerinde çalışanı ile yüksek üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir.


1984 yılında kurulan KODSAN, Türkiye’nin ilk ve en büyük emaye kaplı boyler, akümülasyon tankı ve güneş enerji tankı üreticisi ve dağıtıcısıdır. Ankara 1. organize sanayi bölgesi’nde 12.000 m2 kapalı alanda kurulu, entegre fabrikasıyla hizmet vermektedir .Kodsan 100 ün üzerinde çalışanı ile yüksek üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir.

 
KODSAN emaye kaplı boyler üretimine 2000 yılında başlamıştır; 2002 yılından beri de bu ürünlerin ihracatını yapmaktadır. Şu anda ise 35’den fazla ülkeye ürün ihraç etmektedir.
 
KODSAN hem yerel pazara dem de uluslar arası pazara ürün tedarik etmektedir. KODSAN ürettiği ürünlerin %35 ‘ini yerel pazara arz ederken %65’ini ise uluslar arası pazara ihraç etmektedir.
 

   KODSAN GRUP; Ankara, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde 12.000 metrekare alanda kurulu entegre fabrikası ile 100'ü aşkın çalışanı ve yüksek üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir.

   1985 yılında kurulan KODSAN GRUP, Türkiye'nin ilk ve en büyük emaye kaplı boyler, akümülasyon tankı, hava ayırıcı, tortu tutucu ve denge tankı üreticisi, dağıtıcısı ve ihracatçısıdır.

   2000 yılında KODSAN, emaye kaplı boyler üretimine, 2002 yılında da bu ürünlerin ihracatına başlamıştır. Günümüzde ise söz konusu ihracat, 35'den fazla ülke ile yapılmaya başlanmıştır.

   Hem yerel, hem uluslar arası arenaya ürün tedarik eden KODSAN, ürettiği bu ürünlerden %35lik kısmı yerel pazara sunmakta, %65'ini ise uluslar arası pazarlara ihraç etmektedir.

   %40 pazar payı ile kendi grubunda liderlik koltuğunda oturan KODSAN GRUP, imalatının büyük bir bölümünü ise 20'den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

   2012 yılında, KODSAN GRUP bünyesindeki KODSAN ENERJİ,  5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereğince ülkemizde kullanımının zorunlu hale geldiği ısı paylaşımı ve kontrol sistemleri alanında da etkin hale gelmiştir. 

   Faailiyetlerine ısıtma sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimi ve uzman kadrosu ile devam eden KODSAN GRUP, ülkemizde ısı paylaşımı sektöründeki konumunu farklı bir kulvara taşımayı kendine temel hedef olarak belirlemiştir.

İhraç Yapılan Ülkeler:

Almanya Almanya
İspanya İspanya
Fransa Fransa
Portekiz Portekiz
Yunanistan Yunanistan
İtalya İtalya
Polonya Polonya
Makedonya Makedonya
Rusya Rusya
Slovenya Slovenya
Ürdün Ürdün
Lübnan Lübnan
Azerbaycan Azerbaycan
Gürcistan Gürcistan
Malta Malta
Belçika Belçika
Hollanda Hollanda
Suudi Arabistan Suudi Arabistan
Irak Irak
İsviçre İsviçre
 
KODSAN müşterilerine en kaliteli ve en gelişmiş ürünleri sağlayabilmek amacıyla dünya standartlarında, birinci kalite bir tasarım anlayışı benimsemiş ve bunu gerçekleştirmek için de deneyimli ve bilgili bir üretim personeli kadrosu oluşturmuştur. KODSAN hem Avrupa pazarı için önemli ve vazgeçilmez bir tedarikçi/ihracatçı olmayı hedeflemektedir. Ayrıca KODSAN hem Avrupa’daki hem de diğer bölgelerdeki Pazar payını arttırmayı amaçlamaktadır
2015 yılına kadarki hedefinde ; KODSAN yeni pazarlara girmeyi ve ihracaat yaptığı ülke sayısını 30’un üzerine çıkarmayı amaçlamaktadır.
 
KODSAN ,“mutlak müşteri memnuniyeti” ilkesi altında aşağıda belirtilen prensipler doğrultusunda hizmet vermektedir;
 
Zamanında hızlı teslim
Müşteri taleplerine bağlı olarak farklı dizaynlara hızlı ve başarılı uyum sağlayabilme kabiliyeti,
Yüksek ve sürekli gelişen kalite standartları.
KODSAN’ın kalite sistemi EN 12897 ve DIN normlarına ve ISO 9001:2008 standartlarına uygun olarak yapılandırılmıştır. Ayrıca TSE,TSEK,CE,GOST ve I-Net ISO 9001:2008 sertifikalarına da sahiptir.
 
KODSAN 2015 yılına kadar Avrupa’nın ilk beş emaye kaplı serpantinli boyler üreticilerinden biri olmayı hedeflemektedir.
 
Kurumsal Web Sitesi: http://www.kodsan.com.tr
 
 
Fotoğraflar
Kodsan Sıcak Su Sistemleri